VÍTAME VÁS

Firma Skios Ski Služby  na tomto mieste lyžiarske stredisko s dvomi vlekmi s dľžkou 200 a 600 m. Bezplatné parkovisko je priamo pri lyžiarskych vlekoch a kolibe. Športový zážitok si spríjemníte posedením pri krbe v štýlovej kolibe a chutným občerstvením.Koliba

Strelníky a okolie

 

Obec Strelníky - je vzdialená od Banskej Bystrice 28 km a jej nadmorská výška v strede obce je 666 m. V obci trvale býva 812 obyvateľov. Pôvodný názov obce bola ŠAJBA, ktorá bola v roku 1948 premenovaná na Strelníky.

Pre návštevníkov obce môže byť pre oddych zaujímavé pekne upravené námestie s lavičkami a fontánou, a takisto nový kostol, moderná ZŠ, MŠ s príslušenstvom a tiež upraveným areálom na letné hry pre deti a v zimných mesiacoch klzisko na korčuľovanie pre deti aj dospelých. Obec má športový areál, v ktorom je futbalové ihrisko, volejbalové ihrisko a aj moderné plavecké bazény s čistiarňou a úpravovňou vody na kúpanie.

Pre zimné športové využitie máme v blízkosti obce vybudované
2 lyžiarske vleky, ktoré sú využívané návštevníkmi širokého okolia na dobré lyžovanie. Cez obec vedie cyklotrasa od Detvy, cez Poniky, Povrazník na Strelníky až na Hrb aj späť.

Obec vlastní
2 rodinné domy, v ktorých poskytuje ubytovanie pre 10 osôb aj s možnosťou vlastnej prípravy stravy. V okolí obce je prekrásna príroda pre pešiu turistiku a tiež sú tu veľmi dobré podmienky na zber húb a rôznych lesných plodov.

Na veľmi slušnej úrovni je salašníctvo, pričom návštevníci môžu priamo na salašoch ochutnať dobrú žinčicu, syr, či oštiepky. V obci ďalej pôsobia ľudoví výrobcovia na výrobu a predaj úžitkovej i darčekovej keramiky a tiež výroba črpákov ako aj iných predmetov z dreva. Zachováva sa aj ručné tkanie handrových pokrovcov, tkanie plátna, ale aj činovate.

Jednodňové výlety zo Strelník

 

 


Dovolenka na Balatone  www.balaton.sk
Apartmány, penzióny, hotely, programy na Balatone.